Bez maklerów z Londynu nie ma handlu w Europie

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 06-05-2008, 00:00

Tydzień zaczął się bez rewelacji. Czekano na publikację wskaźnika ISM dla sektora usług w USA. Handel ograniczał też brak sesji w Londynie.

W centrum uwagi znalazły się walory spółek nowych technologii. To pokłosie wycofania przez Microsoft oferty przejęcia Yahoo. Papiery popularnej wyszukiwarki internetowej taniały na rodzimym amerykańskim rynku i na giełdzie we Frankfurcie.

Pozbywano się papierów Ericssona, największego na świecie producenta sieci bezprzewodowych. To sprawka specjalistów Lehman Brothers, którzy prognozują utrzymanie się złej tendencji, jeśli chodzi o marże. Przecenie poddały się też akcje Deutsche Telekom. „Der Spiegel” napisał, że niemiecki gigant rozważa przejęcie Sprint Nextel, trzeciego pod względem wielkości telekomu w USA. Po przeciwnej stronie rynku znalazł się Accor, lider sektora hotelarskiego. Fundusze Colony Capital i Eurazeo zamierzają dokupić akcji francuskiej firmy.

Tadeusz

Stasiuk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy