Bez podwyżek w KGHM

ES
opublikowano: 31-07-2008, 00:00

Dobra wiadomość dla akcjonariuszy KGHM — Mirosław Krutin obronił kasę Polskiej Miedzi i nie zgodził się na podwyżki

Dobra wiadomość dla akcjonariuszy KGHM — Mirosław Krutin obronił kasę Polskiej Miedzi i nie zgodził się na podwyżki

Dwustuzłotowych podwyżek płac dla 17,5 tys. górników i hutników domaga się miedziowa Solidarność. Organizację wspiera Związek Zawodowy Pracowników Dołowych. Załoga uważa, że 150 zł podwyżki na ten rok to zdecydowanie za mało przy wzroście kosztów utrzymania i cen żywności. To pierwsze poważne dyskusje na temat płac w koncernie z zarządem KGHM. Związki nic jednak nie wskórały. Prezesi są stanowczy — do końca roku zero podwyżek.

Zdaniem zarządu, pracownicy Polskiej Miedzi nie mają źle — wliczając premie z zysku, rzeczywisty wzrost płac to 460 zł miesięcznie.

— Ponadto spółce szkodzi mocny złoty i budżet nie przewiduje zwiększenia kosztów pracowniczych — mówi Monika Kowalska, rzeczniczka koncernu.

W ubiegłym roku pracownicy KGHM otrzymali trzy dodatkowe nagrody z zysku wysokości miesięcznego wynagrodzenia każda. Kosztowało to spółkę około 300 mln zł.

Zarząd KGHM na spotkaniu z przedstawicielami załogi poruszył też temat możliwości zmian zasad wynagradzania. Prezesi myślą o wprowadzeniu systemu motywującego, ale nie przedstawili jeszcze konkretów. Zaproponowano, aby propozycje w tej sprawie złożyli związkowcy i przedstawili je na kolejnej debacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ES

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu