Bez wypłat w grudniu

YZ, PAP
opublikowano: 05-11-2017, 22:00

Bytomscy urzędnicy nie otrzymają pensji w grudniu. Ze względu na trudną sytuację finansową miejskie władze zmieniły regulamin wynagrodzeń i przesunęły wypłaty na początek stycznia. Częściową rekompensatą mają być nagroda roczna i świadczenia socjalne.

Na takie rozwiązanie zgodziła się większość związków zawodowych. Dotychczas urzędnicy dostawali pensje do końca miesiąca, po zmianie regulaminu będą je otrzymywali do 10. dnia kolejnego miesiąca, gdy do miejskiej kasy spływają pieniądze z podatków.

Brak pensji w grudniu dotknie prawie 600 pracowników bytomskiego magistratu oraz osoby zatrudnione w jednostkach podległych samorządowi (oprócz nauczycieli, bo terminy wypłacania im pensji reguluje Karta Nauczyciela). Deficyt w budżecie Bytomia wyniesie w tym roku 44 mln zł. Prezydent Damian Bartyla chciał wyemitować miejskie obligacje, ale nie zgodzili się na to radni. Na koniec września miasto miało do spłaty 216 mln zł zobowiązań długoterminowych. 3 grudnia odbędzie się referendum w sprawie odwołania prezydenta Bartyli.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: YZ, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu