Bez zmian personalnych

Paweł Janas
06-11-2003, 00:00

Jeśli ktoś liczył, że na wczorajszej radzie nadzorczej Orlenu dojdzie do zmian personalnych,

to był w dużym błędzie.

W porządku obrad wczorajszego posiedzenia rady nadzorczej PKN Orlen nie było punktu, dotyczącego zmian w składzie zarządu.

Do chwili zamknięcia wydania „PB” nikt z członków rady nie zaproponował wprowadzenia takiego tematu. Wiadomo natomiast, że w nerwowej atmosferze nadzór firmy omawiał raport dotyczący redukcji kosztów, wyniki po dziewięciu miesiącach czy kwestie związane z zaopatrzeniem w ropę.

Rada miała też wysłuchać raportu firmy Ernst & Young, dotyczącego „prawidłowości procedur obowiązujących w spółce”. Chodzi o wydatki koncernu na zakup nieruchomości pod stacje paliw, rebranding czy usługi marketingowe. Do chwili zamknięcia numeru nie było wiadomo, czy rada rzeczywiście zajęła się tą kwestią.

Prasa od kilku miesięcy spekuluje, że na radzie pojawi się wniosek o odwołanie prezesa Zbigniewa Wróbla. Miało to mieć związek ze spekulacjami, dotyczącymi różnych nieprawidłowości. Jeden z głównych zarzutów dotyczy manipulacji akcjami płockiej spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Janas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Bez zmian personalnych