Bezos sprzedał akcje Amazona za 1,84 mld USD

opublikowano: 01-08-2019, 13:09

Założyciel, prezes i dyrektor generalny koncernu Amazon.com sprzedał 968 148 akcji spółki o wartości 1,84 mld USD, wynika z danych złożonych w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w środę wieczorem.

Według szacunków Forbesa, może to być jego największa jak dotąd sprzedaż akcji wyrażona w dolarach. Jeff Bezos, który jest też założycielem Blue Origin, firmy zajmującej się eksploracją przestrzeni kosmicznej i właścicielem „The Washington Post”, sprzedał akcje – co podkreśla SEC - w połączeniu z wcześniej ustalonym planem handlowym.

Zobacz więcej

Jeff Bezos, prezes Amazon

East News

Akcje Amazona, największego na świecie detalisty internetowego wzrosły w tym roku o 24 proc., a wartość rynkowa spółki na zamknięciu środowej sesji wynosiła 923,4 mld USD. Majątek Bezosa, wyceniany jest przez Bloomberg Billionaires Index na 117 mld USD (spadek o 8,4 mld od początku 2019 r.). 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy