Bezprecedensowy wzrost globalnego ruchu internetowego

WST
opublikowano: 30-03-2020, 20:24

Wybuch epidemii koronawirusa doprowadził do gwałtownego wzrostu wykorzystania łączy internetowych. Wynika to zarówno z konieczności pozostawania w kwarantannie, ograniczenia wyjść poza miejsce zamieszkania, jak też zdalnej nauki i pracy. Specjaliści z firmy Nokia przeprowadzili analizę sytuacji z jaką mamy obecnie do czynienia w sieci internetowej, podkreślając bezprecedensowy charakter wzrostu.

Craig Labovitz, CTO w Nokia Deepfield, w zakresie produktów Intelligence, Analytics i DDoS Security podkreśla, że większość sieci odnotowuje 30-45 proc. wzrost ruchu w ciągu roku. W regionach dotkniętych skutkami pandemii COVID-19 zauważalne jest w okresie ostatnich ponad czterech tygodni wzrost szczytowy w przedziale od 20 do 40 proc., zazwyczaj wieczorami.

Ekspert podkreśla, że zauważalny jest silny wzrost ruchu związanego z aplikacjami wrażliwymi na opóźnienia szczególnie w godzinach pracy jak w przypadku m.in. aplikacji do telekonferencji (np. Zoom, Skype), w przypadku których wzrost  w USA sięgnął 300 proc. Z kolei gry w sieci zdynamizowały ruch aż o 400 proc. 

Zdaniem Craiga Labovitza, jak dotąd sieci wydają się zaspokajać popyt. Pytanie jednak jak długo temu podołają, gdyż zostały zaprojektowane tak, aby rosły w takim tempie w ciągu roku, a nie dni.

Więcej w raporcie firmy Nokia>>TUTAJ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane