BGK kupił obligacje Can-Packu

opublikowano: 16-11-2017, 22:00

Największa polska inwestycja produkcyjna w Holandii — fabryka puszek za ponad 100 mln EUR — powstała dzięki wsparciu BGK.

Na koniec 2016 r. polskie bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Holandii wynosiły 1,8 mld EUR. Tylko w ubiegłym roku krajowi przedsiębiorcy wydali tam 286,7 mln EUR. Znaczną część tej kwoty przeznaczył na budowę zakładu Can-Pack, producent opakowań. Firma zainwestowała w holenderskim Helmond ponad 100 mln EUR w budowę fabryki o powierzchni 40 tys. mkw., z dwiema liniami produkcyjnymi, zatrudniającą ponad 200 osób, o mocach 2 mld puszek rocznie. „PB” pisał o otwarciu zakładu w kwietniu tego roku. Stanisław Waśko, wiceprezes Can-Packu, mówił wtedy, że w zakładzie pracuje wielu Polaków. Fabryka powstała m.in. dzięki współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, który objął euroobligacje wyemitowane przez spółkę. To nie pierwszy raz bank rozwoju wsparł polską firmę, ale szczegółów nie ujawnia.

— Nasze firmy coraz śmielej wchodzą na zagraniczne rynki. To często kosztowne i ryzykowne przedsięwzięcia. Dlatego Bank Gospodarstwa Krajowego konsekwentnie poszerza skalę współpracy z polskimi przedsiębiorcami, którzy chcą skutecznie konkurować na europejskiej i globalnej arenie. Tylko w 2017 r. nasze zaangażowanie we wsparcie międzynarodowej działalności gospodarczej przekroczyło3 mld zł — mówi Wojciech Hann, członek zarządu BGK.

To półtora razy więcej niż w 2016 r. Polski bank wsparł firmy rozpoczynające działalność m.in. w Albanii, Luksemburgu, Szwajcarii, Chile, USA, Afganistanie, Iranie i Pakistanie. Współpracuje z polskimi przedsiębiorcami w 48 krajach na sześciu kontynentach. Grupa Can-Pack to producent aluminiowych puszek napojowych, opakowań szklanych, stalowych opakowań dla przemysłu spożywczego i chemicznego oraz zamknięć koronowych. Ma 26 fabryk w 16 krajach na czterech kontynentach, a jego odbiorcy znajdują się w ponad 70 krajach świata. Zatrudnia ponad 6 tys. pracowników, a roczna wartość sprzedaży przekracza 1,6 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu