Białoruś zorganizuje w Polsce wystawę gospodarczą

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 09-02-2005, 13:13

Białoruś zorganizuje w Warszawie w dniach 27-30 kwietnia tego roku wystawę gospodarczą. W środę w Mińsku komitet organizacyjny wystawy omawiał szczegóły przedsięwzięcia.

Białoruś zorganizuje w Warszawie w dniach 27-30 kwietnia tego roku wystawę gospodarczą. W środę w Mińsku komitet organizacyjny wystawy omawiał szczegóły przedsięwzięcia.

    Po posiedzeniu komitetu ambasador Białorusi w Polsce Paweł Łatuszka powiedział PAP, że na wystawę przyjedzie około 150 białoruskich firm. Będą reprezentować przemysł ciężki, chemiczny, przetwórstwo naftowe i budownictwo.

W ramach wystawy zostanie zorganizowana giełda, na której białoruskie firmy będą szukać poddostawców, i forum gospodarcze. Łatuszka podkreślił, że Białoruś zainteresowana jest też rozwojem współpracy regionalnej, transgranicznej, naukowej i turystycznej.

    "Traktujemy Polskę jako bardzo ważnego partnera gospodarczego z punktu widzenia interesów narodowych Białorusi. Po poszerzeniu UE rola Polski z punktu widzenia współpracy gospodarczej wzrosła i Białoruś jest zainteresowana wykorzystaniem możliwości Polski jako przyczółka do prowadzenia interesów w UE" - podkreślił ambasador Białorusi.

    Od dwóch lat obroty handlowe między Polską a Białorusią wzrastają bardzo szybko. W roku 2004 ich wartość przekroczyła miliard dolarów. Na Białorusi działa około 150 firm z udziałem kapitału polskiego. W Polsce jest 50 firm z udziałem kapitału białoruskiego.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane