Białystok bliżej obwodnicy

opublikowano: 24-11-2016, 22:00

451,5 mln zł Taka jest wartość inwestycji drogowych na białostockiej obwodnicy.

Budimex zbuduje 10,6 km Trasy Niepodległości, która będzie stanowić fragment obwodnicy Białegostoku. Droga powstanie do końca 2018 r. Cała obwodnica miejska ma mieć około 30 km długości. Z 451,5 mln zł na wykonanie nowego odcinka 374,2 mln zł stanowi dofinansowanie z unijnego programu Polska Wschodnia. Obwodnica odciąży tunel pod torami kolejowymi im. gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila”, umożliwi kierowcom łatwiejszy dojazd do centrum od strony zachodniej.

Na budowę Trasy Niepodległości nie zgadzała się część mieszkańców, władze miasta twierdzą jednak, że będzie budowana zgodnie z prawem i w interesie całej lokalnej społeczności. Obwodnica jest położona w pobliżu terenów inwestycyjnych i podstrefy Białystok z Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Dzięki poprawie komunikacji region zyska gospodarczo.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Białystok bliżej obwodnicy