Białystok dołoży 16 mln zł do budowy lotniska

AR
opublikowano: 15-06-2018, 18:14
aktualizacja: 15-06-2018, 18:15

Lotnisko na Krywlanach (Białystok-Krywlany Airport) częściowo sfinansuje samorząd Białegostoku – poinformował dzisiaj Urząd Miasta.

– Budowa pasa startowego to optymalna dla nas wszystkich droga. Budowany pas startowy na razie zabezpieczy wprawdzie tylko mały ruch lotniczy, ale pamiętajmy, że jest to inwestycja z perspektywą rozwoju – mówi prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Miasto podpisało z Urzędem Marszałkowskim w piątek (15.06) umowę na dofinansowanie budowy portu lotniczego. Lotnisko na Podlasiu ma być przystosowane do obsługi samolotów pasażerskich zabierających do 50 osób. Zasięg statków powietrznych to 1,5–2 tys. km. Korzystać z niego będą mogły także lotnicze ośrodki szkoleniowe, pogotowie ratunkowe, Podlaski Oddział Straży Granicznej i inne służby państwowe. 

Budowa pasa startowego na Krywlanach rozpoczęła się w grudniu 2017 r. Ratusz informuje, że obecnie zawansowanie robót przekracza 70 proc. 

Prace budowlane powinny zakończyć się we wrześniu 2018 r., a formalności związane ze zmianą certyfikacji lotniska – w ciągu kolejnych trzech do sześciu miesięcy. Cała inwestycja ma kosztować 47 mln zł.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu