Biden: ludzie cierpią, a możemy to zmienić

opublikowano: 05-02-2021, 19:25

Prezydent Joe Biden ostrzegł, że przy obecnym tempie tworzenia miejsc pracy USA nie wrócą do pełnego zatrudnienia przez 10 lat, donosi Reuters.

W piątek Departament Pracy przedstawił dane o rynku pracy w styczniu. Liczba stworzonych przez gospodarkę miejsc pracy okazała się dwukrotnie mniejsza niż oczekiwano. Prezydent Jone Biden spotkał się tego samego dnia z przywódcami Demokratów w Izbie Reprezentantów. Podkreślił konieczność jak najszybszego przyjęcia zapowiedzianego pakietu stymulacyjnego wartości 1,9 bln USD.

- Chodzi o ludzkie życie. Ludzie cierpią, a możemy to zmienić – powiedział Biden. – Kiedy im pomożemy, pomożemy także naszej konkurencyjności – dodał.

Prezydent zauważył, że „jest całkiem jasne, że nasza gospodarka ma problemy”.

- Niektórzy w Kongresie myślą, że zrobiliśmy już dość. Inni, że możemy zrobić już niewiele. Ja tego tak nie postrzegam – podkreślił.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane