Biegiem wokół biurowca

  • Małgorzata Ciechanowska
opublikowano: 12-11-2013, 00:00

Grupa Adgar przekształci kompleks Ochota Office Park w Adgar Park West. Oprócz biur znajdą się tu także lokale handlowo- -usługowe i strefa sportu.

Grupa Adgar, która w czerwcu kupiła kompleks biurowy przy Alejach Jerozolimskich 181 w Warszawie (dawną siedzibę T-Mobile), zamierza zmodernizować budynki, a wokół nich zbudować 900-metrową ścieżkę do biegania i małe patia. Odnowiony obiekt będzie się nazywać Adgar Park West. Modernizacja ma się zakończyć w II połowie 2014 r.

Zobacz więcej

W budynkach klasy B wchodzących w skład kompleksu Adgar Park West pozostało wiele rozwiązań technologicznych po poprzednim — najemcy T-Mobile. Grupa Adgar chce dodać kilka udogodnień, m.in. bezpłatne WiFi w częściach wspólnych w całym obiekcie. [FOT. ARC]

Na pierwszy ogień pójdzie budynek A, do którego zostanie dobudowana 100-metrowa szklana fasada. To właśnie w powstałym atrium znajdą się punkty usługowe: sklepy, restauracje i kawiarnie. Ponadto cała elewacja trzech budynków wchodzących w skład kompleksu będzie odnowiona.

— Tereny w pobliżu obiektu zostaną zaaranżowane na nowo wokół całorocznej ścieżki dla biegaczy długiej na 900 m. Przy budynkach pojawią się także małe patia z miejscami siedzącymi i specjalnie wydzielone strefy dla palaczy — zapowiada Eyal Litwin, dyrektor generalny Adgar w Polsce. Zmieni się również wnętrze kompleksu.

Pater budynku B przyjmie nową funkcję sportową. Powstanie tu siłownia, klub fitness, sklepy z akcesoriami sportowymi. Zamontowane zostaną też urządzenia do ćwiczeń: jednoosobowe minibaseny Swin Jet Pools, w których pływa się pod prąd, stacje, w których można ćwiczyć na własnym rowerze lub przetestować modele dostępne na rynku.

Ponadto na zewnątrz obiektu będą zainstalowane dostępne dla wszystkich przyrządy do ćwiczeń. W budynku C powstanie także profesjonalne centrum medycyny sportowej, fizjoterapii i rehabilitacji. Łącznie części handlowo-usługowa i sportowa zajmą 6 tys. mkw. Pozostałe 37 tys. mkw. przeznaczone będzie na biura.

60 proc. tej powierzchni już wynajęto. Najemcy na czas modernizacji pozostaną w swoich siedzibach. Komercjalizacja pozostałych 40 proc. powierzchni zacznie się w przyszłym roku. Niewykluczone, że przy satysfakcjonującym poziomie najmu i dużym zainteresowaniu najemców na tyłach kompleksu powstanie czwarty budynek biurowy (D).

— Na razie to bardzo wstępne plany — zaznacza Eyal Litwin. Na tym nie koniec. Grupa Adgar planuje także zaadaptować podziemia budynków. Na poziomie -1 w budynku B powstanie Centrum Szkoleniowe Adgar Ochota, które będzie oferowało 8 sal o powierzchni od 17 do 190 mkw., tzw. Chill Room i Event Room o powierzchni 176 mkw. do organizowania imprez i gal.

Jego otwarcie zaplanowano na początku 2014 r. Pod budynkami powstanie także parking na 1,1 tys. samochodów. Za nową koncepcję architektoniczną kompleksu odpowiada biuro projektowe HRA Architekci. Koszt modernizacji wyniesie 15 mln EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Ciechanowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu