Bielan: jeśli zarzuty się potwierdzą, Lepper powinien odejść

(Marek Druś)
opublikowano: 07-12-2006, 10:36

Rzecznik PiS Adam Bielan uważa, że jeśli potwierdzą się zarzuty w sprawie seks-afery w Samoobronie i udziału w niej wicepremiera Andrzeja Leppera, to Lepper powinien odejść z rządu. "PiS będzie podejmować decyzje po tym, jak prokuratorzy ustalą, komu należy postawić zarzuty" - dodał.

Rzecznik PiS Adam Bielan uważa, że jeśli potwierdzą się zarzuty w sprawie seks-afery w Samoobronie i udziału w niej wicepremiera Andrzeja Leppera, to Lepper powinien odejść z rządu. "PiS będzie podejmować decyzje po tym, jak prokuratorzy ustalą, komu należy postawić zarzuty" - dodał.

Sprawę seks-afery w Samoobronie ujawniła "Gazeta Wyborcza". Aneta Krawczyk - b. radna Samoobrony w łódzkim sejmiku i b. dyrektorka biura poselskiego Stanisława Łyżwińskiego twierdzi, że w zamian za usługi seksualne dla liderów Samoobrony - Łyżwińskiego i Andrzeja Leppera - miała dostać pracę w biurze poselskim. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łodzi

Bielan przypomniał w czwartek w radiu RMF FM, że premier Jarosław Kaczyński zapowiedział, że nie wyobraża sobie współpracy z osobami, które dopuściły się "tego rodzaju czynów". "W przypadku postawienia zarzutów Lepperowi, powinien on odejść z rządu. Wiem, że usłyszał już takie słowa od premiera" - zaznaczył polityk PiS.

Pytany, czy nie ma poczucia, że koalicja z Samoobroną jest coraz większym ciężarem dla PiS, Bielan powiedział: "Tak by było wtedy, gdyby te wszystkie zarzuty okazały się prawdziwe. Robimy wszystko, co możliwe, by prokuratura szybko zakończyła postępowanie".

"Chciałbym, by prokuratura to wszystko zweryfikowała, bo tu nie chodzi tylko o sprawy obyczajowe - jeśli się potwierdzą - naganne, ale także o złamanie prawa. Osoby, które tak postępowały, złamały prawo i musi wkroczyć prokurator" - podkreślił Bielan.

Jak dodał, premier zapewnił prokuratora krajowego Janusza Kaczmarka, że prokuratura może działać niezależnie od pozycji politycznej i społecznej osób podejrzewanych o wykorzystywanie kobiet.

Bielan poinformował, że w czwartek prokuratorzy przyjadą do parlamentu i będą tam przesłuchiwać świadków.

Pytany, czy PiS po doniesieniach "GW" o Samoobronie szykuje się do przedterminowych wyborów, Bielan powiedział: "Nie, nie szykujemy się do wyborów, ale oczywiście niczego nie można wykluczyć". Jak dodał, sondaże pokazują, że wynik wyborczy byłby bardzo zbliżony do tego z 2005 r.

(PAP)

Nieruchomości
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
×
Nieruchomości
autor: Dominika Masajło, Paweł Berłowski
Wysyłany raz w tygodniu
Najważniejsze informacje z branży nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Wiadomości, komentarze i analizy rynkowe.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane