Bieńkowska: diesle są skończone

opublikowano: 28-05-2018, 11:25
aktualizacja: 28-05-2018, 11:26

Silniki diesla to technologia przeszłości, uważa Elżbieta Bieńkowska, europejski komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług.

Bieńkowska podkreśliła, że ujawnienie w 2015 roku, że Volkswagen manipulował emisją spalin w autach z silnikami diesla, był „przełomowym momentem” dla Unii Europejskiej. Jej zdaniem, miało to duży wpływ na „emocje społeczne wobec emisji i czystszych aut”. 

Zobacz więcej

Elżbieta Bieńkowska; fot. Marek Wiśniewski

- Auta z silnikami diesla są skończone – powiedziała Bieńkowska. – Myślę, że za kilkanaście lat całkowicie znikną. To jest technologia przeszłości – dodała.

Około połowa aut w Europie ma silniki diesla. 

W ubiegłym tygodniu rządy Unii Europejskiej poparły zmianę reguł zatwierdzania modeli aut. Komisja Europejska zdobyła prawo do nakładania kar do 30 tys. EUR od każdego niespełniającego norm samochodu i prawo do nakazania wycofania aut, uzyskując uprawnienia zbliżone do posiadanych przez  Amerykańską Agencję Ochrony Środowiska. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / Bieńkowska: diesle są skończone