Bierzcie się za budżet!

Jacek Zalewski
opublikowano: 08-11-2007, 00:00

Zanim opadł powyborczy kurz bitewny, 25 października komentarz „Spóźnienia budżetu bracia nie wybaczą” zilustrowaliśmy kartką z kalendarza, którą dzisiaj przypominamy. Nie ma wątpliwości prawnych — najpóźniej w poniedziałek 28 stycznia 2008 r. do północy prezydent Lech Kaczyński ma dostać do podpisu ustawę budżetową na rok 2008. Co prawda, jego rzecznik złożył wczoraj deklarację, którą dla zachęty nagradzamy wektorem w górę dla prezydenta — ale lepiej dmuchać na zimne i 28 stycznia nie przeżywać nerwówki „rozwiąże — nie rozwiąże”.

Dlatego w tak przeogromne zdumienie wprawił nas szef klubu PO Zbigniew Chlebowski, który nie umie znaleźć wniesionego przez rząd Jarosława Kaczyńskiego projektu budżetu. Podpowiadamy — jest to druk numer 2178 z zakończonej kadencji. Bardzo słusznie nie był powielany w formie papierowej, ale elektronicznie dostępny jest od półtora miesiąca każdemu internaucie na kuli ziemskiej.

Rząd Donalda Tuska powinien natychmiast wnieść autopoprawkę do budżetu, opracować tekst jednolity projektu i zarejestrować pod nowym numerem druku sejmowego, posłów zaś zapędzić do pracy i włożyć im do skry-

tek naszą kartkę z kalendarza.

Jacek Zalewski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jacek Zalewski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Bierzcie się za budżet!