BIG BG podnosi ceny

Paweł Zielewski
opublikowano: 11-09-2000, 00:00

BIG BG podnosi ceny

Od dzisiaj drożeją kredyty w BIG Banku Gdańskim. Zarząd banku nie ukrywa, że decyzja o podwyższeniu oprocentowania to efekt ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej.

Stopa bazowa dla kredytów gospodarczych BIG BG rośnie od dziś o 1,5 proc. z 20,40 proc. do 21,90 proc. Oprocentowanie pozostałych kredytów na razie się nie zmienia.

Zmiana oprocentowania jest efektem podwyżki podstawowych stóp procentowych NBP.

Zdaniem analityków, na rzeczywiste efekty decyzji RPP trzeba jeszcze poczekać. Dotychczas banki informowały o podwyższaniu oprocentowania depozytów. Uczyniły to już: Handlobank, BRE Bank, Fortis Bank, Bank Handlowy, Prosper Bank, Małopolski Bank Regionalny, Bud-Bank, Pomorsko-Kujawski Bank Regionalny, Górnośląski Bank Gospodarczy i Gospodarczy Bank Wielkopolski. Także krakowski Bank Współpracy Regionalnej podnosi od dziś o 0,5- 0,6 proc. oprocentowanie niektórych depozytów. Stopy oprocentowania kredytów udzielanych przez bank pozostają na razie bez zmian.

I tym razem — jak już miało to miejsce przy poprzednich podwyżkach stóp procentowych — instytucje finansowe zwlekają z podwyższaniem oprocentowania kredytów dla osób fizycznych. Część bankowców twierdzi, że obserwuje poczynania konkurencji, jednak można się spodziewać, iż sygnał do podwyższania cen kredytów dla klientów indywidualnych da dopiero PKO BP.

Na razie jednak największy polski detalista milczy. Decyzji o podwyżce rynek spodziewa się w ciągu dwóch najbliższych tygodni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Zielewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / BIG BG podnosi ceny