Bilety na Super Bowl kosztują już… 8,9 tys. USD

opublikowano: 27-01-2020, 22:00

Super Bowl to amerykańskie święto futbolu, które co roku budzi za oceanem wielkie emocje.

W tym roku oficjalna średnia cena za bilety na finałowy mecz rozgrywek National Football League, który odbędzie się na stadionie Hard Rock w Miami między drużynami San Francisco 49ers i Kansas City Chiefs, sięga już 8,9 tys. USD — napisał „Market Watch”.

Ceny są najwyższe od sześciu lat — informuje firma Ticketmaster, która przez stronę internetową dystrybuuje bilety na Super Bowl (jest oficjalnym partnerem ligi). Najtańsze bilety można jeszcze kupić za 4,6 tys. USD. O tym, że stawki są wyjątkowo wysokie, mówi też TicketIQ, strona internetowa, która śledzi rynek wtórny biletów.

Z jej relacji wynika, że średnia cena za odsprzedaż biletu na wielki finał wynosi obecnie 8,1 tys. USD. W 2013 r., gdy w ostatni raz w finale grał ten sam zespół z San Francisco, było to, według różnych źródeł, 2,5 tys. — 3,1 tys. USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane