BIN czeka na nowe źródła finansowania

Ewa Bęczkowska
08-03-2001, 00:00

BIN czeka na nowe źródła finansowania

Sieć Informacji dla Biznesu

W 2000 r. instytucje wchodzące w skład Sieci Informacji dla Biznesu korzystały m.in. ze środków pomocowych Ministerstwa Gospodarki oraz UE i Funduszu Phare. Źródła funduszy na tegoroczną działalność nie zostały jeszcze określone.

Powszechną formą zdobywania pieniędzy był m.in. udział w organizowanych przez instytucje rządowe i samorządy lokalne przetargach na usługi doradcze, organizowanych w ramach sieci BIN lub poza nią. W rywalizacji o środki finansowe zwyciężały zwykle te jednostki, które potrafiły udowodnić, że świadczone przez nie usługi doradcze są dostosowane do potrzeb regionu, w którym działają.

— Szukamy różnych źródeł finansowania. Jednym z nich była wygrana w ramach przetargu Krajowej Sieci Usług na punkt konsultacyjno-doradczy, która pozwoliła nam świadczyć m.in. usługi prawne dla przedsiębiorców z zakresu rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej — mówi Eryk Smulewicz, dyrektor Centrum Wspierania Biznesu w Płocku przy Oddziale Terenowym Stowarzyszenia Wolna Przedsiębiorczość.

Źródła finansowania sieci BIN na roku 2001 nie zostały jeszcze jednoznacznie ustalone. Nie wiadomo więc, przez kogo będzie wspierana dalsza działalność sieci i jakie formy pomocy zaproponuje ona przedsiębiorcom.

— Na pewno nie odrzucimy żadnej możliwości finansowania naszej działalności. Nasze centrum, ze względu na różnorodność źródeł finansowania oraz świadczonych przez nas usług, może działać jako jednostka niezależna — mówi Tomasz Pulewski, doradca ds. finansowych z Centrum Wspierania Biznesu w Rzeszowie przy Stowarzyszeniu Promocji Przedsiębiorczości.

Ewa Bęczkowska

e.beczkowska@pb.pl tel. (22) 611-62-17

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Bęczkowska

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BIN czeka na nowe źródła finansowania