BitBay posypał głowę popiołem

opublikowano: 11-06-2019, 11:41

Z wielkiej chmury mały deszcz — tak można podsumować napięcie pomiędzy Pinewood Holding, właścicielem giełdy kryptowalut a Pocztą Polską.

Po tym jak Pinewood Holding, właściciel kryptogiełdy BitBay, pochwalił się w marcu na łamach „PB”, że klienci mogą wpłacać i wypłacać pieniądze z zgromadzone na rachunku giełdowym w okienkach pocztowych, dostał wezwanie do natychmiastowego zaprzestania wykorzystywania logo Poczty Polskiej.

Spółka skarbu państwa domagała się wówczas nie tylko przeprosin w formie oświadczenia, ale wezwała też do zapłaty na rachunek Fundacji Pocztowy Dar 50 tys. zł oraz 200 zł za każdą rozpoczętą godzinę wykorzystywania znaku towarowego, począwszy od 13.00 14 marca 2019 r.

— Wykorzystania znaku towarowego Poczty Polskiej przez operatora giełdy kryptowalut BitBay, spółkę Pinewood Holdings została załatwiona pozasądowo — informuje Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Giełda zewsząd usunęła logo Poczty Polskiej, przeprosiła partnera biznesowego i lapidarnie oświadczyła w komunikacie, że „doszło do nieporozumienia”.

— Nie przerwaliśmy współpracy z Pocztą ani na moment. Usługa wpłat i wypłat w okienkach pocztowych dynamicznie się rozwija — twierdzi Justyna Laskowska z biura prasowego BitBaya.

Spółka nie ujawnia jednak, ile pieniędzy płynie na konto kryptogieldy za pośrednictwem Poczty.

BitBay jest najpopularniejszą giełdą kryptowalut w Polsce. Pod tą samą marką działa też operator płatności kryptowalutowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane