Czytasz dzięki

Bitcoin drożeje dzięki epidemii

opublikowano: 28-01-2020, 08:53

Kurs bitcoina doszedł we wtorek do najwyższego poziomu od pierwszych dni listopada.

Najpopularniejsza kryptowaluta kosztowała we wtorek nawet 9142,80 USD. Indeks Bloomberg Galaxy Crypto rósł o 1,7 proc. i miał największą wartość od dwóch miesięcy. Obecnie, według Coidesk, kurs bitcoina rośnie o 4,6 proc. do 9032,11 USD.

Wzrost popytu na bitcoina wiąże się z wydarzeniami w Chinach. Jeszcze w ubiegłym tygodniu kryptowaluta taniała, bo obawiano się, że rozpoczynające się obchody księżycowego Nowego Roku zmniejszą popyt na rynkach wirtualnych pieniędzy. Tymczasem wraz z doniesieniami o rozprzestrzenianiu się epidemii nowego koronawirusa w Chinach cena bitcoina rośnie. Niektórzy analitycy uważają, że najpopularniejsza kryptowaluta może być uważana za tzw. bezpieczną przystań. Nikolaos Panigirtzoglou z JPMorgan Chase & Co. wskazywał na wzrost notowań opcji na bitcoina.

- Niektóre fundusze hedgingowe, które niekoniecznie mają pogląd na fundamentalny kierunek notowań bitcoina, zauważyły okazję wynikającą z możliwości wzrostu zmienności na jego notowaniach – napisał Panigirtzoglou.

Charlie McElligott z Nomura Securities International przekonywał, że spadek realnej rentowności obligacji 5-letnich USA najbardziej poniżej zera od kwietnia 2017 roku „będzie działał jako byczy katalizator dla złota i bitcoina”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane