Bitcoin może się podzielić

opublikowano: 01-08-2017, 12:58
aktualizacja: 01-08-2017, 12:59

We wtorek może dojść do rozłamu w technologii funkcjonowania bitcoina. Mniejszościowa grupa kreatorów wirtualnego pieniądza zapowiada wprowadzenie nowej wersji kryptowaluty o nazwie Bitcoin Cash.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Od lat w środowisku bitcoina toczono spór dotyczący technologii blockchain, która zapewnia funkcjonowanie kryptowalucie. Jedna grupa opowiadała się za utrzymaniem dotychczasowej wielkości bloków w „łańcuchu bloków”. Druga opowiadała się za ich powiększeniem aby w ten sposób przyspieszyć i zapewnić płynność funkcjonowaniu systemu bitcoina. Jedną z ostatnich prób osiągnięcia kompromisu było opracowanie rozwiązania o nazwie SegWit2x, które zwiększało bloki do 2 MB. Niespodziewanie pojawiła się jednak grupa lansująca rozwiązanie o nazwie Bitcoin Cash, które zwiększy wielkość bloku do 8 MB. Zapowiedzieli, że wprowadzą swoje oprogramowanie 1 sierpnia o 14:20 czasu polskiego. Eksperci uważają, że podział bitcoina na dwie kryptowaluty będzie podobny do sytuacji z 2016 roku kiedy doszło do podziału Ethereum. Ostatecznie doprowadziło ono do powstania wersji tej krypto waluty, która funkcjonuje obecnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, finance.yahoo.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu