Bitcoin poniżej 4000 USD

opublikowano: 10-01-2019, 22:00

Cena najbardziej znanej kryptowaluty spadła w czwartek poniżej 4000 USD.

Wraz z bitcoinem tanieją inne kryptowaluty, a Bloomberg Galaxy Crypto Index, uwzględniający zmiany notowań największych wirtualnych pieniędzy, spada o 7,7 proc. Timothy Tam, współzałożyciel i prezes firmy analitycznej CoinFi, specjalizującej się w kryptowalutach uważa, że nie ma jednoznacznego powodu wyraźnej przeceny. Zwrócił jednak uwagę na duży transfer 40 tys. etherów na giełdę kryptowalut na około godzinę przed tąpnięciem na rynkach.

— Zwykle transfer ethereum na giełdę sygnalizuje zamiar sprzedaży, a jeśli jest sprzedaż na jednej giełdzie, to powoduje to efekt domina na innych, bo arbitrażyści sprzedają natychmiast także na pozostałych giełdach — komentuje Timothy Tam.

2018 rok przyniósł przecenę kryptowalut w związku z rosnącymi obawami dotyczącymi bezpieczeństwa ich posiadania, a także zwiększeniem nadzoru na rynkiem. Kapitalizacja kryptowalut spadła w ubiegłym roku o ponad 700 mld USD. W styczniu ubiegłego roku była rekordowa, przekraczała 835 mld USD, według CoinMarketCap.com.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy