Bitcoin tanieje

opublikowano: 27-06-2019, 13:18

Czwartkowy spadku kursu bitcoina przypomniał inwestorom o wielkiej zmienności notowań najpopularniejszej kryptowaluty.

Bitcoin notował w czwartek nawet 39 proc. tygodniowy wzrost dochodząc do 13852 USD, najwyższej wartości od stycznia 2018 roku. Potem, niedługo po zakończeniu sesji na rynkach akcji w USA, w ciągu zaledwie ok. 10 minut kurs najpopularniejszej kryptowaluty „tąpnął” o 1800 USD. Chwilę później giełda Coinbase podała, że doszło do awarii jej sytemu, co dodatkowo zburzyło spokój inwestorów nawet po tym jak po godzinie giełda wznowiła handel. Chwiejność rynku utrzymała się. Kurs bitcoina spadał momentami o ponad 7 proc., a momentami rósł o prawie 5 proc. Obecnie Coindesk podaje, że kryptowaluta słabnie o 7,4 proc. do 11780 USD. W czwartek jej notowania pokonały psychologiczne opory na poziomach 12 tys. USD i 13 tys. USD.

- Cofnięcie o 20-30 proc. byłoby mało zaskakujące, a spójne z ostatnimi korektami w okresie byczego rajdu kursu – powiedział Robert Sluymer, analityk techniczny Fundstrat Global Advisors.

Richard Ross, szef analizy technicznej w Evercore ISI uważa, że pokonanie obecnego poziomu oporu na 14100 USD oznaczałoby, że kolejnym jest 17400 USD. To już dość blisko rekordowego kursu bitcoina z grudnia 2018 roku, kiedy płacono za niego ponad 19500 USD. Ross uważa, że ostatni wzrost notowań bitcoina to skutek spodziewanych cięć stóp procentowych i ujemnych rentowności obligacji skarbowych.

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy