Bitcoin wyszedł ponad próg 30 tys. USD

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg
opublikowano: 17-05-2022, 08:23
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Wtorkowe poranne notowania bitcoinem przyniosły wybicie wyceny ponad ważny opór 30 tys. USD. Handel – jak podkreślają eksperci – ma jednak bardzo spokojny charakter, informuje Bloomberg.

fot. Angel Garcia/Bloomberg

Wycena najpopularniejszej kryptowaluty wzrosła rano o około 1,3 proc. dochodząc do poziomu blisko 30,3 tys. USD.

To jednak zaledwie niewielkie wybicie i próba odreagowania gdyż od początku maja bitcoin traci już ponad 21 proc., notując najgorszy miesięczny spadek od roku. Tak gwałtowna przecena jest pokłosiem ubiegłotygodniowego załamania związanego z upadkiem algorytmicznego stablecoina TerraUSD i krótkim spadkiem tethera, tokena Etherum powiązanego z wartością dolara.

Przypadek stablecoin wywołał szeroką debatę na temat przyszłości zasobów cyfrowych i falę apeli o odgórne usankcjonowanie emisji i handlu tego typu aktywów.

Według danych CoinGecko łączna wartość rynkowa wirtualnych monet spadła w tym miesiącu o około 420 mld USD do 1,36 bln USD. Wartość bitcoina jest obecnie o 56 proc. niższa od rekordowego poziomu z listopada ubiegłego roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane