Biura podróży zadłużone

opublikowano: 15-03-2018, 22:00

Biuro Informacji Gospodarczej ERIF przeanalizowało znajdujące się w jego bazie dane dotyczące touroperatorów.

Biuro Informacji Gospodarczej ERIF przeanalizowało znajdujące się w jego bazie dane dotyczące touroperatorów. Wynika z nich, że w całej Polsce z płatnościami zwleka w sumie 267 biur podróży. Rekordzista pochodzi z Chorzowa. Jego zadłużenie sięga ok. 325 tys. zł. Drugie miejsce zajmuje biuro z Łodzi, które nie spłaciło zobowiązań rzędu 320 tys. zł.

— Zadłużenie biur podróży może mieć bezpośredni wpływ na ich działalność. Największe długi takich podmiotów wynikają z umowy dzierżawy, kredytu, leasingu oraz braku płatności za usługi pocztowe i telekomunikacyjne — zwraca uwagę Edyta Szymczak, prezes ERIF BIG.

Firma zbiera jednak także pozytywne informacje o przedsiębiorcach. W bazie znajduje się 1813 podmiotów związanych z branżą turystyczną. Najwięcej biur podróży, których dotyczą pozytywne wpisy, działa w województwie mazowieckim (270), małopolskim (233) oraz śląskim (195). W całej bazie ERIF jest aż 29 mln pozytywnych informacji związanych z różnymi przedsiębiorcami i klientami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu