Czytasz dzięki

Biurowe zmiany

Notowała: Marta Sieliwierstow
opublikowano: 19-02-2013, 00:00

KOMENTARZ

Andrzej Brochocki

wspólnik zarządzający w Kancelarii Brochocki

Na rynku biurowym utrzymuje się wysoka podaż, a najemcy poszukujący powierzchni są znacznie bardziej wybredni i ostrożniejsi przy podejmowaniu decyzji. Dużym zainteresowaniem cieszą się biura w Warszawie i Wrocławiu.

W całej Polsce buduje się aż 1 mln mkw. biur, a kolejnych kilka milionów metrów czeka na możliwość rozpoczęcia inwestycji. Jednak sytuacja makroekonomicznajest na tyle niepewna, że nie należy się spodziewać wzrostu popytu. W związku z tym współczynnik powierzchni niewynajętej nieznacznie wzrośnie w 2013 r.

Największym powodzeniem cieszą się biura o niewielkiej powierzchni. Firmy świadczące sługi doradcze, kancelarie prawne, agencje PR poszukują przede wszystkim średnich i małych powierzchni w centrum miast, gdzie stawki nie przekraczają 20 EUR/mkw. Natomiast duże firmy przemysłowe raczej unikają okolic centrum.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Notowała: Marta Sieliwierstow

Polecane