Biznesmen odliczy tylko 20 proc. wydatków na samochód

  • PAP
opublikowano: 28-03-2019, 06:56

Tylko jedna piąta wydatków na auto niewpisane do ewidencji środków trwałych może być firmowym kosztem. Nie ma znaczenia, czy pojazd jest własnością czy współwłasnością podatnika, czytamy w czwartkowej "Rzeczpospolitej".

Zasady rozliczania wydatków na firmowe auta uległy zmianie od 1 stycznia tego roku. "Rzeczpospolita" publikuje w czwartek oficjalną interpretację Krajowej Informacji Skarbowej odnośnie tego, jak stosować nowe przepisy.

Według dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej nie można odliczyć wydatków na auto należące do przedsiębiorcy, jeżeli nie jest składnikiem firmowego majątku. Jeśli jednak samochód jest wykorzystywany w związku z prowadzoną działalnością zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 46 ustawy o PIT, to koszty jego eksploatacji oraz składki na jego ubezpieczenie są kosztami uzyskania przychodu tylko w 20 proc - czytamy w dzienniku.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy