BlackBerry sprzedaje nieruchomości

opublikowano: 21-03-2014, 21:47

BlackBerry, znany kanadyjski producent telefonów komórkowych, który znalazł się w bardzo poważnych tarapatach finansowych poinformował o osiągnięciu porozumienia w sprawie sprzedaży większości posiadanych nieruchomości w Kanadzie, donosi Reuters.

To część planu naprawczego, jaki koncern przedstawił na początku bieżącego roku. Spółka wyjaśniła, że szczegóły transakcji zostaną ujawnione dopiero jeśli spełnione zostaną główne warunki, lub jeśli  dojdzie do uchylenia umowy przez obie strony. Dotyczy ona około 3 mln stóp kwadratowych (278,7 tys. m2)  powierzchni w tym terenów wolnych, niezabudowanych.

Informacja o transakcji dotarła na rynek w kilka miesięcy po tym jak BlackBerry zdecydowało się sprzedać pięć budynków wraz z częścią terenu Uniwersytetowi Waterloo za około 36,4 mln USD. Większość z tych nieruchomości zlokalizowana jest w Waterloo, gdzie koncern ma główną siedzibę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane