Blizzard pracuje nad kontynuacją "Diablo"

  • DI
opublikowano: 24-11-2018, 14:24

Blizzard Entertainment pracuje nad licznymi projektami, w tym kolejną częścią "Diablo" oraz osadzoną w uniwersum "Warcrafta" grą mobilną inspirowaną "Pokémon Go".

Poinformował o tym serwis Kotaku w oparciu o rozmowy z pracownikami studia.

Według informacji serwisu prace nad kontynuacją serii izometrycznych RPG "Diablo" prowadzone są już od 2016 roku. Mają się one odbywać pod roboczą nazwą "Fenris". Kotaku podało, że gra ukaże się najwcześniej za dwa lata. Ma ona zawierać więcej elementów społecznościowych, a zarazem pod względem estetycznym w większym stopniu przypominać pierwsze dwie części cyklu. Serwis wskazał również na inny nieogłaszany projekt związany z "Diablo": "Hades". Przedsięwzięcie miało korzystać z perspektywy trzeciej osoby i rozwiązań zbliżonych do serii RPG akcji "Dark Souls". Po dwóch latach prace nad nią zostały jednak zawieszone.

Niezależnie od "Fenrisa" i "Hadesu" według rozmówców Kotaku niewielki "zespół inkubacyjny" w ramach Blizzarda pracuje nad osadzoną w realiach serii "Warcraft" aplikacją mobilną zbliżoną do "Pokemon Go". Podobnie jak w grze studia Niantic rozgrywka ma wykorzystywać rzeczywistość rozszerzoną (AR) i pozwalać na łapanie fantastycznych stworów za pomocą aparatu smartfona i GPS. W porównaniu z "Pokemon Go" gra Blizzarda ma być bardziej rozbudowana i zawierać więcej elementów nastawionych na pojedynczego gracza.

Blizzard nie odniósł się oficjalnie do żadnego z opisywanych przez Kotaku przedsięwzięć podczas własnej imprezy poświęconej planom na najbliższy rok - Blizzconu w Anaheim w Kalifornii. Firma ujawniła jedynie nową wersję strategii czasu rzeczywistego "Warcraft 3" pod tytułem "Warcraft 3: Reforged", a także grę mobilną "Diablo Immortal". To ostatnie ogłoszenie spotkało się z rozczarowaniem fanów, które przełożyło się na wahania na giełdzie. Po kontrowersyjnej zapowiedzi notowania spółki Activision Blizzard na NasdaqGS spadły o ponad 6 proc. Przedstawiciele studia zastrzegli, że nie jest to jedyny projekt związany z "Diablo", nad którym pracują.

Blizzard Entertainment to część Activision Blizzard, jednej z największych firm światowej branży oprogramowania rozrywkowego. W skład koncernu wchodzi także deweloper gier mobilnych King.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu