Błochowiak: SLD może poprzeć wotum nieufności wobec Gronickiego

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-06-2005, 12:58

Posłanka Anita Błochowiak (SLD) nie wykluczyła, że SLD może poprzeć wniosek o wotum nieufności wobec ministra finansów Mirosława Gronickiego, by w ten sposób "pociągnąć go do odpowiedzialności za wprowadzenie podwyżki akcyzy na olej opałowy".

Posłanka Anita Błochowiak (SLD) nie wykluczyła, że SLD może poprzeć wniosek o wotum nieufności wobec ministra finansów Mirosława Gronickiego, by w ten sposób "pociągnąć go do odpowiedzialności za wprowadzenie podwyżki akcyzy na olej opałowy".

Jak powiedziała Błochowiak w czwartek dziennikarzom, decyzja o tym może zapaść jeszcze w czwartek po południu na posiedzeniu Klubu Parlamentarnego SLD.

Błochowiak ma nadzieję, że nowela ustawy o podatku akcyzowym, która zamrozi podwyżkę akcyzy na olej opałowy, wejdzie w życie przed 15 czerwca 2005 r. Według niej, pozwoli to uniknąć społecznych kosztów wprowadzenia podwyżki akcyzy na olej. 15 czerwca br. zaczyna obowiązywać rozporządzenie ministra finansów wyrównujące stawkę akcyzy na oleje napędowy i opałowy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Błochowiak: SLD może poprzeć wotum nieufności wobec Gronickiego