Czytasz dzięki

Bloomberg poprawił nastroje na Wall Street

opublikowano: 04-12-2019, 22:23

Dow Jones i Nasdaq rosły na zamknięciu o 0,5 proc. S&P500 kończył sesję zwyżką o 0,6 proc.

Inwestorzy z amerykańskich rynków są całkowicie we władzy doniesień dotyczących umowy handlowej negocjowanej przez USA i Chiny. W środę popyt na akcje wywołała agencja Bloomberg informując, że według jej anonimowych źródeł Pekin i Waszyngton dokonały postępu w rozmowach i częściowa umowa handlowa może być zawarta jeszcze przed zapowiedzianym na połowę grudnia wprowadzeniem przez USA nowych ceł na import z Chin. We wtorek na rynku dominował pesymizm wywołany wypowiedzią prezydenta Donalda Trumpa o braku deadline'u toczących się negocjacji, a także sugestią, że mogą one być zakończone dopiero po przyszłorocznych, listopadowych wyborach prezydenckich w USA. Skutkiem był spadek średniej Dow Jones o 1 proc., a S&P500 i Nasdaq o odpowiednio 0,7 i 0,6 proc.

Zobacz więcej

NYSE, Wall Street

ARC

W środę wzrost nadziei na umowę handlową z Chinami okazał się ważniejszy niż zaskakująco słabe dane o liczbie miejsc pracy stworzonych przez sektor prywatny w listopadzie. Rynek nie przejął się także wiadomością o spadku wskaźnika aktywności amerykańskiego sektora usług. Taniały obligacje i złoto. Ropa wyraźnie zdrożała po wiadomości o pierwszym od sześciu tygodniu spadku zapasów surowca w USA.

Na koniec sesji rosła wartość wskaźników wszystkich 11 głównych segmentów S&P500. Najmocniej drożały akcje spółek z sektora energii (1,75 proc.), finansowego (1,1 proc.) i ochrony zdrowia (1,0 proc.). Najsłabiej na tle rynku wyglądały segmenty przemysłowy (0,5 proc.), IT (0,4 proc.) i materiałowy (0,1 proc.). Zdrożało 80 proc. spółek wchodzących w skład S&P500. Rosły kursy 23 z 30 blue chipów ze średniej Dow Jones, najmocniej drożały akcje banków JP Morgan Chase (2,0 proc.) i Goldman Sachs (1,7 proc.) oraz producenta kosmetyków i środków medycznych Johnson & Johnson (1,6 proc.). Najmocniej taniały akcje operatora płatności Visa (-0,7 proc.) oraz giganta IT Cisco Systems oraz koncernu lotniczego Boeing (po -0,9 proc.).
   

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane