BM BGŻ o spółce Quercus TFI: Dywidendowa i wzrostowa

PAL
opublikowano: 23-05-2011, 10:12

Dwoma wyrazami – wzrostowa i dywidendowa – zamyka notę informacyjną nt. spółki Quercus TFI analityk Biura Maklerskiego Banku BGŻ Tomasz Manowiec.

Specjalista w dokumencie z 13 maja zwraca uwagę na wyniki spółki: „W 2010 r. spółce udało się po raz pierwszy wypracować dodatni wynik na poziomie netto, który wyniósł w tym okresie ponad 10 mln zł, co stanowi istotną poprawę w stosunku do poprzednich lat, kiedy generowana była strata. (...)  w ciągu 2010 r. wartość środków zarządzanych przez Quercus TFI wzrosła z 319 mln zł do 1592 mln zł. Taka skala działalności spokojnie pozwala już na trwałe generowanie sporych zysków”.

Dalej Tomasz Manowiec podkreśla, że spółka ma spory potencjał wzrostowy: „Duży wzrost aktywów Quercus TFI wynikał bardziej z odbierania rynku innym towarzystwom, niż ze wzrostu samego rynku. Wydaje się jednak, że kwestią czasu jest masowy powrót inwestorów do funduszy akcyjnych, ponieważ wzrosty na rynkach akcji trwają już ponad 2 lata i będą korzystnie wpływać na postrzeganie tej formy inwestycji. Warto przypomnieć, że w szczycie hossy aktywa zgromadzone we wszystkich TFI wynosiły ok. 160 mld zł (teraz jest to ok. 119 mld zł), dlatego istnieje duży długoterminowy potencjał wzrostu, w którym Quercus powinien partycypować w kolejnych okresach”.

Zdaniem specdalisty, długoterminowa prognoza wzrostu aktywów funduszy Quercus zależy w dużej mierze od koniunktury na giełdzie. „Przy silnych wzrostach na GPW nasze założenia mogą okazać się konserwatywne, natomiast silna korekta mogłaby spowodować realizację wolniejszej ścieżki wzrostu. Niemniej jednak osiągnięta już skala działalności pozwala generować spore przychody i zysk netto oscylujący ok. 1 proc. wartości aktywów pod zarządzaniem”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu