BM BPHPBK: Softbank podpisał z PWPW kontrakt wartości 27,7 mln zł

opublikowano: 15-04-2004, 12:06

Zarząd spółki poinformował, że 14 kwietnia 2004 r. spółka podpisała z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych SA, umowę na dostawę sprzętu komputerowego, oprogramowania, wykonanie usług szkoleniowych i instalacji sieci komputerowych, oraz świadczenie usług serwisowych. Wartość umowy netto wynosi 27,7 mln zł, a jej termin realizacji - 20 tygodni od dnia wejścia umowy w życie.

Umowa wejdzie w życie pod następującymi warunkami zawieszającymi: 1) MSWiA oraz Ministerstwo Infrastruktury zawrą porozumienie w sprawie współpracy przy budowie i eksploatacji systemów teleinformatycznych; 2) Rada Nadzorcza i Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PWPW wyrazi zgodę na wdrożenie systemu oraz na zakup infrastruktury i usług związanych z wdrożeniem Centralnej Personalizacji Dowodów Rejestracyjnych i ustanowienie zabezpieczenia w postaci gwarancji bankowej na poczet realizacji umowy; 3) PWPW zawrze z Ministerstwem Infrastruktury aneks do umowy, w sprawie wytwarzania centralnie personalizowanych dowodów rejestracyjnych. Jeżeli warunki zawieszające nie ziszczą się do dnia 30 kwietnia 2004 r., strony mogą odstąpić od umowy.

Komentarz BM BPH PBK:

Ubiegłoroczne przychody Softbanku miały wartość 265 mln zł. kontrakt z PWPW S.A., który ma zostać zrealizowany w terminie 20 tygodni swoją wartością przekracza 10% ubiegłorocznych przychodów spółki. Realizacja kontraktu z pewnością nie będzie nastręczać Softbankowi żadnych trudności, a zrealizowana marża nie powinna odbiegać od średniej. Dostawa sprzętu i oprogramowania jest obecnie działalnością przynoszącą relatywnie niskie zyski, natomiast instalacje, serwis oraz w szczególności szkolenia mają wysoką rentowność. Umowa z PWPW S.A. jest kolejnym sukcesem w zwiększaniu aktywności spółki w segmencie klientów budżetowych i administracji publicznej. Obecnie większość przychodów spółki pochodzi z sektora bankowo finansowego, a największym klientem jest bank PKO BP S.A. Istotniejsze wpływy z największego kontraktu z PKO BP spółka ma zacząć uzyskiwać na przełomie I i II kwartału br. Przekazywane przez spółkę informacje dają podstawy do optymistycznych prognoz wyników za I kwartał br. Należy oczekiwać, że Softbank uzyska w I kwartale br. co najmniej kilku milionowy zysk netto .

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / BM BPHPBK: Softbank podpisał z PWPW kontrakt wartości 27,7 mln zł