BMW chce powrócić na tron

opublikowano: 18-01-2018, 14:18
aktualizacja: 18-01-2018, 14:18

BMW, niemiecki producent luksusowych samochodów wyznaczył sobie cel wyprzedzenie lokalnego rywala, koncern Mercedes-Benz pod względem rocznych dostaw samochodów. Wyznaczył sobie na to okres najbliższych dwóch lat, donosi Reuters.

W roku 2020 znów będziemy numerem 1 pod względem sprzedaży samochodów. To jeden z naszych głównych celów, choć zdajemy sobie sprawę, że nie będzie to przyjemny spacerek po parku – powiedział Harald Kueger, dyrektor generalny bawarskiego koncernu, na łamach niemieckiego miesięcznika „Manager Magazin”.

Wyświetl galerię [1/2]

BMW serii 3

Fot. BMW

W 2016 r. BMW straciło pozycję lidera na rzecz Mercedesa na rynku luksusowych pojazdów, po tym jak przewodziło stawce przez niemal dziesięć lat. 

Tymczasem w 2017 r. koncern z Monachium odnotował rekordową sprzedaż m.in. dzięki dużego popytu na pojazdy sportowe i odnowioną wersję kompaktowej serii 1, ale i tak został wyprzedzony przez Mercedesa, który jest marką koncernu Daimler.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu