Czytasz dzięki

BMW poprawiło wyniki

opublikowano: 06-11-2019, 09:35

Koncern BMW pochwalił się lepszymi wynikami kwartalnymi. Agresywne cięcie kosztów i wzrost popytu na „powiększone” modele pozwolił niemieckiej firmie przebić oczekiwania analityków.

W trzecim kwartale 2019 r. bawarska firma odnotowała 33 proc. wzrost zysku przed odsetkami i podatkami, który zwiększył się do 2,29 mld EUR. Mediana prognoz analityków zakładała wartość na poziomie 2,12 mld EUR. 

Zobacz więcej

BMW X7

ARC

Marża w dziale automotive wzrosła do 6,6 proc. z 4,4 proc. rok wcześniej. Nadal jednak pozostaje ona poniżej przyjętego celu z zakresu 8 do 10 proc. 

Producent z Monachium kontynuuje program redukcji kosztów, którego celem jest zaoszczędzenie ponad 12 mld EUR. Środki mają pomóc  w sfinansowaniu rozwoju i produkcji pojazdów elektrycznych i funkcji cyfrowych, takich jak zautomatyzowana jazda. Koszty badań i rozwoju wzrosły o 9,4 proc. do 4,25 mld EUR w pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 r.

BMW w dużej mierze uzależnione jest od sprzedaży wysokiej klasy samochodów, w tym nowego X7, oraz od popytu z Chin, gdzie dostawy wzrosły w tym roku o 14,5 proc. mimo zauważalnej słabości tamtejszego rynku.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu