BNP wypowiedział kredyt Energomontażowi-Pd.

KZ
15-06-2012, 07:57

BNP Paribas wypowiedział Energomontażowi-Południe umowę wielocelowej linii kredytowej. Spółka ma spłacić 8,66 mln zł najpóźniej za 7 dni.

Przyczyną wypowiedzenia umowy wskazywaną przez bank jest zagrożenie upadłością kredytobiorcy wynikające z poręczenia obligacji PBG S.A. oraz z wypowiedzenia umowy kredytowej przez Bank BGŻ SA .

- Emitent przypomina o uchyleniu się przez Emitenta od skutków prawnych oświadczeń woli w zakresie udzielonych PBG S.A. poręczeń obligacji oraz oświadczenia o przystąpieniu do umowy kredytowej z Bankiem Gospodarki Żywnościowej (...) Złożone na dzień 5 czerwca 2012 r. wypowiedzenie umowy o linię kredytową przez Bank Gospodarki Żywnościowej S.A. skierowane było do spółek PBG S.A., Hydrobudowa Polska S.A., Apriva S.A. i Energomontaż-Południe S.A. i dotyczyło łącznej kwoty do spłaty w wysokości 100,09 mln zł - podano w komunikacie.

Ponadto emitent otrzymał informacje o wypowiedzeniu ze skutkiem natychmiastowym Umowy Ramowej w sprawie transakcji rynku finansowego z dnia 27 grudnia 2011 roku przez Banki Gospodarki Żywnościowej S.A. ze spółkami z Grupy Kapitałowej: PBG S.A., Hydrobudowa Polska S.A. (oraz Hydrobudowa 9 S.A.), APRIVIA S.A. oraz Energomontaż-Południe S.A.

- W ocenie Zarządu Spółki wypowiedzenie umowy przez BNP Paribas Bank Polska S.A. nie wynika z oceny samej Spółki ale spowodowane jest subiektywną oceną ryzyka zewnętrznego. Zarząd podejmuje niezwłoczne działania mające na celu przywrócenie normalnej, wzorowej jak do tej pory współpracy z Bankiem - podano w komunikacie.


© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / BNP wypowiedział kredyt Energomontażowi-Pd.