„Bocian” przyniesie pożyczki

DI
opublikowano: 15-11-2013, 00:00

Wsparcie OZE

Z początkiem przyszłego roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uruchomi program o nazwie „Bocian”, służący dofinansowaniu rozproszonych instalacji OZE, w tym instalacji fotowoltaicznych o mocy od 200 do 1000 kW. Dofinansowanie będzie miało formę preferencyjnych pożyczek. Dzięki nim inwestorzy będą mogli pokryć do 75 proc. kosztów kwalifikowanych inwestycji polegających na zainstalowaniu systemów fotowoltaicznych. Pożyczki nie będą podlegać umorzeniu.

Nabór wniosków będzie się odbywać w trybie ciągłym. Warunkiem zakwalifikowania projektu fotowoltaicznego do dofinansowania ma być maksymalny jednostkowy koszt inwestycji nieprzekraczający 10 mln zł/MW. Oprócz systemów PV z programu „Bocian” będzie można też dofinansować m.in. budowę elektrowni wiatrowych o mocy do 3 MW, systemów geotermalnych o mocy od 5 do 20 MWt, elektrowni wodnych o mocy do 5 MW, ciepłowni biomasowych o mocy do 20 MWt, biogazowni o mocy od 300 kWe do 2 MWe, wysokosprawnej kogeneracji biomasowej o mocy do 5 MWte.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu