Boeing dostarczył w styczniu 46 samolotów

opublikowano: 13-02-2019, 08:14

Udanie rozpoczął się 2019 r. dla koncernu Boeing, największego na świecie producenta samolotów. W styczniu amerykański potentat dostarczył 46 maszyn, o dwie więcej niż rok wcześniej, donosi Reuters.

W tym samym czasie największy rywal, paneuropejski koncern Airbus dostarczył klientom 39 samolotów, ale w jego przypadku było to aż o 12 maszyn więcej niż w styczniu 2017 r. 

Zobacz więcej

Boeing 737

fot. Bloomberg

Boeing zdobył w pierwszym miesiącu tego roku zamówienia netto na 43 samoloty, a 18 dotyczyło Dreamlinera 787. W tym przypadku Amerykanie zdecydowanie przebili Arbusa, który nie tylko nie pozyskał nowych zamówień, ale musiał pogodzić się z rezygnacją z 13-tu maszyn, w tym flagowego modelu A380.

W całym 2018 r. Boeing dostarczył klientom 806 samolotów nie realizując swój cel produkcyjny o cztery maszyny, co wynikało w dużej mierze z problemów poddostawców. 

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu