Bogata Szwajcaria, biedny Szwajcar

MD
opublikowano: 20-11-2014, 00:00

Mimo że Szwajcaria jest jednym z najbogatszych krajów świata, to więcej niż jeden na czterech mieszkańców twierdzi, że ma problem ze związaniem końca z końcem każdego miesiąca

Mimo że Szwajcaria jest jednym z najbogatszych krajów świata, to więcej niż jeden na czterech mieszkańców twierdzi, że ma problem ze związaniem końca z końcem każdego miesiąca — wynika z rocznego sondażu przeprowadzonego przez firmę Intrum Justitia.

Z Raportu Płatności Europejskich Konsumentów wynika, że 45 proc. Szwajcarów zdarzyło się w okresie ostatnich sześciu miesięcy nie zapłacić wszystkich rachunków w terminie z powodu braku pieniędzy.

27 proc. przyznało, że każdego miesiąca po zapłaceniu opłat i rachunków nie zostają im żadne pieniądze. Głównie spowodowane jest to wysokimi kosztami ochrony zdrowia, kosztami życia, ubezpieczeń czy utratą pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane