Czytasz dzięki

Bogatynia — gmina z energią

opublikowano: 26-01-2017, 22:00

Bogatynia to gmina, która umiejętnie wykorzystuje swoje szanse rozwojowe i transgraniczne położenie.

Umiejscowiona na styku trzech państw — Polski, Czech i Niemiec jest doskonałym miejscem do zainwestowania i zamieszkania. — Niewątpliwym atutem Gminy Bogatynia jest jej transgraniczne położenie, które daje mnóstwo możliwości. Gmina jest bardzo dobrym miejscem do lokowania inwestycji, a dostęp do nowoczesnych połączeń drogowych to dodatkowy atut — mówi Dominik Matelski, zastępca burmistrza ds. inwestycji. Na terenie gminy znajduje się około 26 ha terenów inwestycyjnych.

— Głównym założeniem samorządu jest stworzenie odpowiednich warunków do prowadzenia udanego biznesu, a także stworzenie jak największej ilości miejsc pracy. Każdy lokujący u nas własny kapitał może liczyć na uzbrojenie terenów pod nowe inwestycje, umożliwienie — na dogodnych warunkach — zakupu niezbędnych terenów pod inwestycje, pomoc w załatwieniu spraw formalnoprawnych oraz w skompletowaniu przyszłej załogi. W listopadzie 2016 r. Gmina Bogatynia otrzymała Certyfikat „Gmina Przyjazna Inwestorowi” — mówi Dominik Matelski.

Bogatynia to nie tylko tereny inwestycyjne. Infrastruktura społeczna ma niewątpliwie bezpośredni wpływ na poziom atrakcyjności inwestycyjnej regionu, dlatego gminne inwestycje skupione są na poprawie jakości życia mieszkańców. Jednym z wielu projektów gminy jest: „Budowa kompleksu rekreacyjnego w ramach rewitalizacji terenów rekreacyjnych Zalew w Bogatyni”. Projekt realizowany jest w ramach RPO WD na lata 2014-20. Równie ważnym przedsięwzięciem realizowanym przez samorząd jest projekt:„Rewitalizacja Centrum Bogatyni — etap I Budynek „Dworzec historyczny”, który powstanie w ramach RPO WD na lata 2014-20.

— Działania samorządu doceniane są przez liczne instytucje. Gmina Bogatynia otrzymała wiele nagród, wyróżnień oraz tytułów. Od lat stawiamy na rozwój. Wszystkie inwestycje są szeroko konsultowane społecznie. Zależy nam, aby mieszkańcy utożsamiali się z gminą i czuli się gospodarzami tej ziemi. Co roku organizujemy mnóstwo przedsięwzięć, angażując mieszkańców. Działalność wielu organizacji i stowarzyszeń sprzyja rozwojowi regionu — zapewnia Dominik Matelski.

Mateusz Dziubiński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu