Bogdanka donosi do KNF na NWR

DI, PAP
29-11-2010, 12:14

Bogdanka złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego zawiadomienie o możliwości złamania prawa przez NWR, w związku z  wezwaniem i możliwością ujawnienia informacji, mającej wpływ na kurs akcji Bogdanki - poinformowała spółka w komunikacie.

"W świetle informacji medialnych nt. zmiany warunków wezwania przez NWR oraz kształtowania się kursu akcji Bogdanki w ostatnich dniach, 29 listopada 2010 r. Zarząd LW "Bogdanka" S.A. złożył zawiadomienie do Komisji Nadzoru Finansowego w Warszawie, o możliwym złamaniu prawa" - napisano w komunikacie.

Mirosław Taras - artykuły, informacje, spółki, linki, zdjęcia

"W trosce o interes akcjonariuszy Bogdanki, podjęliśmy działania zmierzające do wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, w świetle przepisów polskiego prawa. Jesteśmy mocno zaniepokojeni możliwością nierównego traktowania akcjonariuszy przez NWR, a także potencjalnym naruszeniem prawa przez przedstawicieli NWR w wezwaniu, prowadzonym w sposób odbiegający od standardów rynku kapitałowego, obowiązujących w Polsce" - powiedział cytowany w komunikacie Mirosław Taras, prezes Bogdanki.

NWR , który jest spółką ze stajni czeskiego milionera Zdenka Bakali, wezwał do sprzedaży 34.013.590 akcji Bogdanki, stanowiących 100 proc. kapitału, po 100,75 zł za akcję. Według obecnych założeń wezwanie dojdzie do skutku, gdy będą zapisy na 75 proc. akcji Bogdanki. Zapisy będą przyjmowane do poniedziałku, 29 listopada.

Według informacji prasowych przedstawiciele NWR spotykali się w ubiegłym tygodniu z funduszami, które mają akcje Bogdanki i przedstawiały różne oferty, jednym - wymianę walorów, innym - wyższą cenę za papiery kopalni.

Zdenek Bakala – artykuły, informacje, spółki, linki, zdjęcia


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bogdanka donosi do KNF na NWR