Boimy się zmienić dostawcę prądu

opublikowano: 26-09-2014, 00:00

1160 proc. - tyle krajowych gospodarstw domowych chce zmienić dotychczasowego dostawcę energii elektrycznej.

Agencja badawcza PBS na zlecenie Epower.pl przebadała nastawienie Polaków do zmiany dostawcy energii elektrycznej. Okazuje się, że co dziewiąte gospodarstwo domowe chce tego dokonać. Na razie zgodnie z danymi Urzędu Regulacji Energetyki, w ciągu siedmiu lat na nowego dostawcę zdecydowało się mniej niż 2 proc. klientów indywidualnych. Jak sprawdziło Epower.pl (marka należąca do spółki Empower Energy, prowadzącej sprzedaż energii elektrycznej), część z nich (21 proc.) planuje ponowne „przejście”, 64 proc. zastrzegło, że z nowym dostawcą podpisało umowę na wiele lat, a 35 proc., nawet gdyby chciało, na razie nie może zmienić dostawcy prądu, bo zerwanie umowy wiąże się z wysokimi karami umownymi.

60 proc. Tyle badanych przez PBS gospodarstw domowych, które wcześniej nie zmieniały jeszcze dostawcy, obawia się, że nowy może okazać się nieuczciwy. 53 proc. bierze pod uwagę fakt, że zmiana dostawcy może w przyszłości oznaczać wyższe rachunki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu