Bolesław: bliżej prywatyzacji

PAP
opublikowano: 21-06-2000, 00:00

Bolesław:bliżej prywatyzacji

Do końca 2000 r. zakończy się restrukturyzacja w Zakładach Górniczo-Hutniczych Bolesław z Bukowna (woj. małopolskie). W przyszłym roku mają one zostać skomercjalizowane i sprywatyzowane. Zakłady produkują rocznie m.in. około 70 tys. ton cynku elektrolitycznego (około 30 proc. sprzedawane jest na rynki zagraniczne po cenach giełdy w Londynie).

— Problemem firmy jest krótka żywotność jej części kopalnianej. Według prognoz, złoża cynku wyczerpią się za 10-12 lat. Dlatego planujemy wydzielenie z naszej działalności spółek zajmujących się głębokim przetwórstwem cynku z wykorzystaniem materiału kupowanego na światowych rynkach — twierdzi Bogusław Ochab, dyrektor naczelny ZGH Bolesław.

W tym roku ZGH Bolesław chce osiągnąć zysk netto wysokości około 20 mln zł. W ubiegłym roku firma wypracowała 13,4 mln zł zysku netto, a jej przychody przekroczyły 400 mln zł. PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane