Bolt uzupełni ofertę o car-sharing

  • Paweł Makosz
opublikowano: 04-05-2021, 13:28

W stolicy Estonii firma Bolt uruchomi nowy projekt związany z car-sharingiem. Informacje podał dyrektor generalny Markus Villig.

Jeśli pilotaż w Tallinie okaże się sukcesem, Bolt szybko rozszerzy go na inne miasta i kraje. Podobnie było z opcją dot. dostaw jedzenia, która obecnie jest dostępna w większej części Europy. Na początkowym etapie firma planuje dzierżawę 500 samochodów.

Bolt w Estonii.
Bolt w Estonii.
Domitry G/Wikipedia Commons/Domena Publiczna

Bolt, który działa w około 40 krajach w Europie i Afryce, twierdzi, że jest pierwszą mobilną platformą w Europie, która zaoferuje car-sharing, ride-hailing i mikromobilność ze skuterami i rowerami elektrycznymi włącznie.

Najnowsza aktualizacja, o nazwie Bolt Drive, pozwoli klientom na odblokowywanie pojazdów za pomocą aplikacji. Firma zakłada, że skłoni to niektórych kierowców do rezygnacji z posiadania samochodu.

– Wchodzimy na rynek ze znacznie niższymi cenami niż konkurencja – powiedział Villig.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Bloomberg

Polecane