Bombowa kariera Maxama

Ewa Szczecińska
10-12-2007, 00:00

Maxam Polska zacumował w KGHM. Firma zdobyła pięcioletni kontrakt, a teraz powalczy o inne zlecenia.

Maxam Polska zacumował w KGHM. Firma zdobyła pięcioletni kontrakt, a teraz powalczy o inne zlecenia.

Maxam Corporation to drugi co do wielkości na świecie producent materiałów strzelniczych dla kopalń. Firma Maxam Polska oferuje w kraju materiały tej korporacji od roku, ale już udało się jej skutecznie powalczyć z konkurencją — giełdowym KGHM. Spółka zdobyła pięcioletni kontrakt na dostarczanie materiałów strzelniczych do kopalń w miedziowym zagłębiu.

— Zaoferowaliśmy Polskiej Miedzi najnowszą technologię — materiały strzelnicze są mieszane na miejscu przez górników. Jesteśmy jedyni w Polsce, którzy oferują takie rozwiązanie, oparte na nowych technologiach. We współpracy z producentami specjalistycznych maszyn górniczych BH Ruda oraz Lena Wilków udało nam się wdrożyć dla tak wymagającego klienta materiały bezpieczne, a zarazem wysoce skuteczne w warunkach kopalnianych KGHM — mówi Grzegorz Liberka, prezes Maxam Polska.

Firma będzie dostarczać materiały KGHM przez najbliższych 5 lat. Wartość kontraktu to około 10 mln zł rocznie. Grzegorz Liberka przyznaje, że takie zamówienie dodaje Maxamowi skrzydeł. Konkurencja musi teraz trzymać rękę na pulsie, bo firma chce powalczyć o inne duże kontrakty, m.in. w zagłębiu kieleckim i na Śląsku.

— Nasza firma się rozrasta. W przyszłym roku zainwestujemy w rozwój około 6 mln zł, m.in. w rozbudowę naszych magazynów — zapowiada prezes Maxam Polska.

Obecnie firma ma blisko 9- -procentowy udział w rynku. Ma ambitne plany, bo w przyszłym roku zamierza powiększyć go do 20 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Ewa Szczecińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Bombowa kariera Maxama