Boris Becker bankrutem

PAP, DI
opublikowano: 21-06-2017, 17:16
aktualizacja: 21-06-2017, 17:17

Słynny w niedalekiej przeszłości niemiecki tenisista, 49-letni Boris Becker, ogłoszony został przez brytyjski sąd bankrutem.

Prawniczka Christine Derrett stwierdziła, że sąd nie znalazł wiarygodnych dowodów na to, że dług Beckera zostanie spłacony i odmówił odroczenia podjęcia decyzji o kolejne 28 dni.

Adwokaci mieszkającego w Londynie byłego tenisisty, usiłowali dowieść, że ich klient jest w stanie szybko spłacić zadłużenie sprzedając posiadłość na Majorce za ok. 6 mln USD.

Becker wygrał sześć wielkoszlemowych imprez, a w styczniu 1991 roku, przez 12 tygodni, był liderem światowego rankingu.

W grze podwójnej zwyciężył w piętnastu turniejach. W finale debla igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku grając w parze z Michaelem Stichem pokonali reprezentantów RPA Wayne'a Ferreirę i Pieta Norvala.

W Pucharze Davisa triumfował w latach 1988 i 1989. ESPN umieściła go w gronie 20 najlepszych tenisistów w historii tej dyscypliny sportu.

Boris Becker, fot. Bloomberg
Boris Becker, fot. Bloomberg
None
None

Niemiecki tenisista dorobił się na kortach ponad 25 mln USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP, DI

Polecane