Boruta-Zachem ubarwi małą giełdę

AT
opublikowano: 30-06-2014, 16:35

Boruta- Zachem, producent barwników i pigmentów, w środę 2 lipca zadebiutuje na NewConnect.

Do obrotu wejdzie 140 mln akcji, z których 81 proc. kontroluje Mirodana Investments. Debiutu nie poprzedziła emisja,  choć zarząd nie wyklucza jej w przyszłości. Nie wiadomo jeszcze, czy bydgoska firma będzie chciała zdobyć fundusze na warszawskiej giełdzie czy na alternatywnym rynku w Londynie, na którym planuje zadebiutować pod koniec 2014 r.

Firma potrzebuje pieniędzy na  inwestycje w centrum badawczo- rozwojowe i ekspansję - również zagraniczną - opatentowanych przez spółkę biosurfaktantów. Są to  związki chemiczne powierzchniowo- czynne, które znajdą zastosowanie w branży- kosmetycznej, chemicznej, spożywczej i farmaceutycznej. Według szacunków spółki, rynek biosurfaktantów jest wart 2,2 mld USD. Spółka prowadzi też prace badawcze nad specjalnymi nanoplastrami, które mają ułatwiać gojenie się ran.

W 2013 r. przychody firmy wyniosły 18,7 mln zł, a zysk netto 1,3 mln zł. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AT

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy