BOŚ niżej ceni Playa

opublikowano: 12-04-2018, 22:00

Atrakcyjny poziom dywidend nie sprawi, że akcje operatora pójdą w górę — uważa DM BOŚ.

Już nie „kupuj”, tylko „trzymaj” — tak zmieniło się podejście DM BOŚ do akcji Playa, największego pod względem liczby klientów operatora mobilnego w Polsce. W wydanej 5 kwietnia o godzinie 7.50 rekomendacji Sobiesław Pająk obniżył cenę docelową akcji spółki z 37,9 do 35,9 zł. Podkreśla, że profil dywidendowy operatora jest „wyjątkowo korzystny”, ale w związku z tym, że w przyszłym roku można spodziewać się dywidendyporównywalnej do tegorocznej, nie jest prawdopodobne, by było to pozytywnym katalizatorem dla kursu.

Zobacz więcej

Fot. Szymon Łaszewski

„Na poziomie wyceny dostrzegamy w dalszym ciągu umiarkowany (zbliżony do poziomu wymaganej stopy zwrotu) fundamentalny potencjał wzrostu kursu akcji Playa. Natomiast w bliskim i średnim horyzoncie nie widzimy żadnych czynników, które mogłyby pozytywnie oddziaływać na cenę akcji spółki” — napisał Sobiesław Pająk.

DM BOŚ szacuje, że skorygowany zysk EBITDA spółki w pierwszym półroczu może spaść o 6-7 proc. ze względu na negatywny wpływ regulacji roamingowych (obowiązujących od połowy czerwca 2017 r.), natomiast w drugim EBITDA może wzrosnąć o około 6 proc., bo wpływ regulacji roamingowych i efektu wysokiej bazy marży na sprzedaży towarów powinien wygasnąć.

Pełna wersja rekomendacji dostępna jest dla klientów DM BOŚ, na stronie pb.pl można zapoznać się z informacjami domu maklerskiego, dołączanymi do rekomendacji.

W środę walne Playa uchwaliło wypłatę okresowej dywidendy w wysokości 2,57 zł. To łącznie 652 mln zł. W czwartek za akcje Playa na GPW płacono 32,2 zł. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy