Czytasz dzięki

BP chce być „zeroemisyjne” do 2050 r.

opublikowano: 12-02-2020, 18:46

Brytyjski gigant paliwowy, koncern BP wyznaczył sobie ambitny plan wyeliminowania lub zrównoważenia do 2050 r. wszystkich emisji dwutlenku węgla z ropy i gazu, które produkuje do 2050 r. Chce też, by w tym okresie doszło do 50 proc. ograniczenia intensywności emisji dwutlenku węgla przez sprzedawana przez producenta energię.

To najnowsza z głównych marek naftowych i szeroko pojętych firm energetyczno- paliwowych, która obiecuje działania mające na celu ograniczenie wpływu na środowisko

Stacja koncernu BP
Zobacz więcej

Stacja koncernu BP fot. Bloomberg

Londyńska firma zadeklarowała, że reorganizuje działalność, aby upewnić się, że koncentruje się na osiągnięciu celów w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla, jednocześnie zapewniając, że nadal będzie spełniać wymagania akcjonariuszy.

Musimy się zmienić. I chcemy się zmienić - to jest właściwa rzecz dla świata i dla BP – powiedział prezes Bernard Looney, który zastąpił byłego dyrektora generalnego Boba Dudleya na początku tego miesiąca.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, MarketWatch

Polecane