BPH poręczy kredyty dla małych i średnich firm

opublikowano: 19-10-2012, 00:00

BPH w ramach umowy z BGK umożliwia poręczenia dla kredytów obrotowych i inwestycyjnych od 100 tys. zł do 3,5 mln zł.

Kolejny bank ma umowę współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego (BGK), dotyczącą Portfelowej Linii Poręczeniowej (PLP). Tym razem to BPH. Umowa została zawarta w ramach rządowego programu „Wspieranie przedsiębiorczości z wykorzystaniem poręczeń i gwarancji BGK”, z którego pieniądze przeznaczono na poręczenia spłat kredytów dla mikro-, małych i średnich firm.

Poręczeniem PLP BGK mogą zostać objęte kredyty obrotowe i inwestycyjne od kwoty 100 tys. zł do 3,5 mln zł, z wyjątkiem kredytu udzielonego rolnikowi oraz kredytu udzielonego na inwestycje kapitałowe lub na spłatę zadłużenia z tytułu innego kredytu. Maksymalnie poręczenie może obejmować 60 proc. wartości kredytu.

Decyzja o objęciu kredytu poręczeniem podejmowana jest samodzielnie przez BPH, dzięki czemu procedura rozpatrywania wniosku o finansowanie jest prostsza i szybsza. Klient składa w BPH wniosek o udzielenie poręczenia PLP wraz z oświadczeniem o statusie małego i średniego przedsiębiorstwa.

Pozostałe dokumenty, m.in. weksel własny in blanco, oświadczenia o poddaniu się egzekucji, oświadczenia o ochronie danych osobowych, powinien dostarczyć przy podpisaniu umowy. Propozycja skierowana jest do mikro-, małych i średnich firm, które spełniają warunki określone w ustawie z 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej. Bank BPH będzie udzielał kredytów z poręczeniem Portfelowej Linii Poręczeniowej do 30 sierpnia 2013 r. lub do wykorzystania przyznanego mu limitu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu